Idźcie więc i czyńcie uczniów ze wszystkich narodów - Jezus (Mt 28,19)

Rekolekcje dla Młodzieży 26-29.01.2015 r.

Poprzez ciekawe spotkania, ciszę, filmy i wzajemne słuchanie siebie, poruszymy wiele tematów interesujących Młodzież. 

Parafia p.w. bł. Anieli Salawy oraz Szkoła Liderów Grup Parafialnych i Animatorów Ewangelizacji "Ludzie spod Damaszku"  serdecznie zapraszają  na rekolekcje dla młodzieży  26-29 stycznia 2015 r.

TEMAT REKOLEKCJI DO WYBORU:


1. REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE.
Zobaczysz, jak porywająca jest moc płynąca z wiary w Jezusa i doświadczysz jej zadziwiającej inspiracji na życie. Przekonasz się, jaki wpływ na Twoje życie może mieć świadomość, że Bóg Cię kocha. Odkryjesz, że Jezus niesie zbawienie i nie ma problemu, którego Bóg nie mógłby rozwiązać. Problemy, zło, grzech przerastają Cię, ale w Nim jest nasza siła. Dopiero dzięki Jezusowi posiądziesz umiejętność kształtującą życie.
Rekolekcje te pomogą Ci żyć z Jezusem dziś. Dadzą odpowiedź,  jak uniknąć znudzenia wiarą, oraz jak ją przeżywać, by zawsze było to spotkanie z Bogiem. Zrozumiesz, że Bóg nie może zrobić jednej rzeczy – nie może przestać Cię kochać.


2. REKOLEKCJE TEMATYCZNE "Nie boję się powiedzieć, że: Adoracja i Komunia Święta nie są nagrodą za dobre życie, lecz siłą do dobrego życia".
Na nic nie mamy czasu, albo on już nas uwikłał, a przecież nie stawiamy na minimalizm! Zatrzymajmy się. Odpocznijmy na rekolekcjach. Będzie sporo modlitwy adoracyjnej. Jesteś zbyt zajęty, żeby się nie modlić. Trzeba nauczyć się, by oddychać Bogiem, który żyje w nas, a będziemy żyli wiecznie, ponieważ On jest wieczny. Te rekolekcje dla jednych mogą być kontynuacją myśli ostatnich naszych rekolekcji, dla innych początkiem czegoś nowego. Zapewniam Cię, że wyjeżdżając z nich nie będziesz bał się powiedzieć i to będzie prawdą: Adoracja i Komunia Święta nie są nagrodą za dobre życie, lecz siłą do dobrego życia.

Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.

Dla kogo: młodzież z  II i III klasy Gimnazjum oraz ze szkół średnich.

Miejsce: Suwałki, ul. Łanowa 13, Dom rekolekcyjny „Betania”.

Koszt: ofiara od uczestnika i od parafii na pokrycie kosztów zakwaterowania i wyżywienia.

Rozpoczęcie rekolekcji: poniedziałek 26.01.2015 r.  godz.16.00

Zakończenie: czwartek  29.01.2015 r.  godz.13.00

Zgłoszenia należy przesyłać poprzez wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO do 21 stycznia 2015 r.

Każdy z uczestników przyjeżdża z wypełnioną KARTĄ UCZESTNICTWA podpisaną przez ks. Proboszcza, z wyraźnym wpisem, jaką ofiarę dokłada parafia do kosztów rekolekcji.

Prosimy zabrać: Pismo Święte, notatnik, śpiwór, kapcie, rzeczy osobiste.

Ks. Szymon Klimaszewski, 16-400 Suwałki, ul. Łanowa 13
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 693 556 657, 87 5665736

 

Nawrócenie Szawła

Szaweł ciągle jeszcze siał grozę i dyszał żądzą zabijania uczniów Pańskich. Udał się do arcykapłana i poprosił go o listy do synagog w Damaszku, aby mógł uwięzić i przyprowadzić do Jerozolimy mężczyzn i kobiety, zwolenników tej drogi, jeśliby jakichś znalazł. Gdy zbliżał się już w swojej podróży do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba. A gdy upadł na ziemię, usłyszał głos, który mówił: «Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?» «Kto jesteś, Panie?» - powiedział. A On: «Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz. Wstań i wejdź do miasta, tam ci powiedzą, co masz czynić».

(Dz 9, 1-6)