Idźcie więc i czyńcie uczniów ze wszystkich narodów - Jezus (Mt 28,19)

I Rekolekcje Ewangelizacyjne dla Dzieci 30.01-01.02.2015 r.

Parafia p.w. bł. Anieli Salawy oraz Szkoła "Ludzie spod Damaszku" serdecznie zapraszają

na I Rekolekcje Ewangelizacyjne dla Dzieci
30.01 - 01.02 2015 r.

Temat  rekolekcji: Przekonaj się w co wierzysz i dlaczego?

Chcesz dobrze i ciekawie spędzić wolny czas? Poznawać Pana Boga? Spotkać nowych kolegów i koleżanki? Zapraszamy Cię serdecznie na rekolekcje! Ci, co przyjaźnią się z Jezusem zmieniają się nie do poznania. Stają się silni i odpowiedzialni, bezinteresowni i uczciwi, prawdomówni i pracowici - wszyscy ich lubią i chcą z nimi trzymać. Ktoś, kto na serio bierze naukę Pana Jezusa i nią żyje, sam staje się do Niego podobny. Przyciąga do siebie innych, a wszyscy się zastanawiają, czemu jest taki fajny i też chcą być tacy sami.

Do Rodziców:
Zdecydowana większość naszych dzieci nie przyjmuje podstawowych prawd chrześcijaństwa. Jeśli ta tendencja nie zostanie odwrócona,  już za kilka lat dzieci którym przekazujemy wiarę, będą takie, jakimi są dzisiaj  ich starsi koledzy, których wiara jest w bardzo złym stanie.
Te rekolekcje mogą pomóc dzieciom odkryć odpowiedź na pytania:
1. Dlaczego Bóg chce być naszym przyjacielem ?
2. Jak grzech wpływa na  moją więź z Bogiem?    
3. Dlaczego Jezus jest naszą  jedyną drogą do Ojca?
4. Dlaczego Jezus umarł za nas?
5. Dlaczego Jezus nas nigdy nie pozostawi?
6. W jaki sposób stajemy się dziećmi Bożymi?
7. Czy Bóg się cieszy, kiedy do Niego powracamy?

Rekolekcje mają formę warsztatowo-zabawową. W programie: rozważania i rozmowy związane z tematem rekolekcji, ciekawe filmy, warsztaty śpiewu i tańca uwielbienia, praca w małych grupach, modlitwy, Msza Święta, spotkania z  ciekawymi ludźmi, wiele wspólnych gier. Jeżeli będzie ładna pogoda - obok Betanii jest piękny teren na spacery i gry w plenerze. Uczestnicy rekolekcji podzieleni są na niewielkie grupy, nad każdą z nich czuwa animator. Dzięki takiej przynależności dzieci uczą się współdziałania, nawiązywania relacji z innymi oraz odpowiedzialności za siebie nawzajem; mogą też lepiej się poznawać.

Dla kogo: dzieci  z klas III, IV, V ,VI SP oraz z I klasy Gimnazjum

Miejsce: Suwałki, ul. Łanowa 13, Dom rekolekcyjny „Betania”

Koszt: ofiara od rodziców uczestnika i od parafii

Rozpoczęcie rekolekcji: piątek 30 stycznia 2015 r.  godz.17.00

Zakończenie: niedziela 01 lutego 2015 r. r.  godz.13.00

Rekolekcje prowadzi:  ks. Szymon
Dzieci przebywają przez całą dobę pod opieką animatorów.

Zgłoszenia: należy przesyłać poprzez wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO do 27 stycznia 2015 r.Każdy z uczestników przyjeżdża z wypełnioną KARTĄ UCZESTNICTWA  podpisaną przez ks. Proboszcza, z wyraźnym wpisem, jaką ofiarę dokłada parafia do kosztów rekolekcji.

Prosimy zabrać: Pismo św., notatnik, śpiwór, kapcie, strój do kościoła i zabawy, rzeczy osobiste oraz ...uśmiech na twarzy!

Ks. Szymon Klimaszewski, 16-400 Suwałki, ul. Łanowa 13
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 693 556 657, 87 5665736

Nawrócenie Szawła

Szaweł ciągle jeszcze siał grozę i dyszał żądzą zabijania uczniów Pańskich. Udał się do arcykapłana i poprosił go o listy do synagog w Damaszku, aby mógł uwięzić i przyprowadzić do Jerozolimy mężczyzn i kobiety, zwolenników tej drogi, jeśliby jakichś znalazł. Gdy zbliżał się już w swojej podróży do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba. A gdy upadł na ziemię, usłyszał głos, który mówił: «Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?» «Kto jesteś, Panie?» - powiedział. A On: «Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz. Wstań i wejdź do miasta, tam ci powiedzą, co masz czynić».

(Dz 9, 1-6)