Idźcie więc i czyńcie uczniów ze wszystkich narodów - Jezus (Mt 28,19)

Szkoda, że Was tam nie było!

Podsumowanie I Ewangelizacyjnych Rekolekcji dla Dzieci i Młodzieży  30.01.-01.02.2015 r.

Dzieci są naszą radością. Jeżeli teraz przekażemy im radość wiary, to o ile piękniej będą wzrastały ciesząc się obecnością Boga w swoim życiu. Z takim założeniem rozpoczęliśmy czas naszych rekolekcji ewangelizacyjnych. Słowa piosenki  Ojcze prowadź mnie, której nie tylko uczyliśmy się śpiewać, ale i tańczyliśmy przeplatały nasze zajęcia.

A działo się dużo! W liczbie 43 osób z animatorami odkrywaliśmy prawdy wiary. Bóg nas stworzył, abyśmy byli Jego przyjaciółmi. Trzeba było rozprawić się z grzechem, który niszczy naszą przyjaźń z Bogiem. Wędrując poprzez Pismo Święte, film, słowa ks. Szymona i animatorów odkryliśmy, iż Jezus jest naszym jedynym Zbawicielem. Mogliśmy nawet zatańczyć nasze wyznanie wiary w piosence "Jezu jesteś królem".

Na tym nie koniec… staliśmy się aktorami i trzeba było wcielić się w role, aby przedstawić Opowieść o wielkiej miłości na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym. Dzieci i młodzież pięknie odegrały swoje role, a naszymi widzami byli rodzice uczestników. Czuliśmy się jak w domu, stanowiliśmy taką dużą rodzinę dzieci Bożych. Każde miejsce Betanii stawało się znajome, a i o jedzeniu warto wspomnieć, bo Panie Danuta i Ania troszczyły się o nasze samopoczucie, gotując pyszne posiłki.

A jak ocenili pobyt uczestnicy? Oto kilka świadectw:

Na rekolekcjach najbardziej podobało mi się tańczenie i pokazywanie swoich talentów. Było super i ciekawie i myślę, że ksiądz zorganizuje nam jeszcze lepsze i to już wkrótce. To najlepsze rekolekcje w moim życie i jakie kiedykolwiek miałam.

Weronika

Na rekolekcjach najbardziej podobał mi się wieczór talentów. Bardzo mi się podobają zajęcia z tańcem i śpiewaniem. Podobał mi się film, który wczoraj oglądaliśmy. Podobają mi się zajęcia w grupach.

Anna

Na rekolekcjach odkryłem, że życie Jezusa nie składało się tylko z cudów i zmartwychwstania, ale też pomagał, błogosławił normalnym ludziom, ale też grzesznikom i nauczał innych ludzi. Podobała mi się Msza Święta, spotkania w grupach, tańce i pokaz talentów.

Mikołaj

Najbardziej podobał mi się pokaz talentów, Msza Święta i posiłki. Nauczyłam się wielu tańców. Modlitwy było dużo. Rekolekcje to jak gdyby  szkoła religii. Jest super choć trochę bałam się, bo to pierwsze takie rekolekcje, ale na pewno przyjadę drugi raz. Tylko tęsknię za rodziną. Tu jest super!

Oliwia

Nawrócenie Szawła

Szaweł ciągle jeszcze siał grozę i dyszał żądzą zabijania uczniów Pańskich. Udał się do arcykapłana i poprosił go o listy do synagog w Damaszku, aby mógł uwięzić i przyprowadzić do Jerozolimy mężczyzn i kobiety, zwolenników tej drogi, jeśliby jakichś znalazł. Gdy zbliżał się już w swojej podróży do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba. A gdy upadł na ziemię, usłyszał głos, który mówił: «Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?» «Kto jesteś, Panie?» - powiedział. A On: «Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz. Wstań i wejdź do miasta, tam ci powiedzą, co masz czynić».

(Dz 9, 1-6)